Sollidens slott

Sollidens slott

Sollidens slott er en sted, café og restaurant på Sollidenvägen, Öland i Sverige.

Solliden är kungafamiljens sommarresidens på Öland, en italienskinspirerad villa omgiven av prydliga trädgårdsrum och lummiga parker med utsikt mot Borgholms slottsruin. Det är framför allt slottsparken som lockar, där du kan vandra mellan den Italienska trädgårdens strama former och den mjukare Engelska parken med exotiska träd och skulpturer. Missa inte Barnens Solliden där det finns skattjakt, hemliga kojor och en inte-nudda-marken-bana.

Kontaktoplysninger

Brugerbilleder fra Sollidens slott Brugerbilleder

Anmeldelser fra nettet

Af Bedømmelse Antal
Google-logo
Google
4,3
3.245

Anmeldelser af Sollidens slott

Vær den første til at anmelde Sollidens slott!

Kontaktoplysninger

Anmeldelser fra nettet

Af Bedømmelse Antal
Google-logo
Google
4,3
3.245

Repræsenterer du Sollidens slott?
Gør krav på siden for nemmere at opdatere vigtige oplysninger.

FAQ

Er Sollidens slott børnevenlig?

Ja, vi har kategoriseret Sollidens slott som en restaurant egnet til at have dine børn med.

Hvor er Sollidens slott?

Sollidens slott ligger på Sollidenvägen, 387 92, Öland.